Právě čtu: Muminí moudra
Sleduju: Urban Legends (YouTube)
Poslouchám: směs gospelů

Blogové letadlo

10. listopadu 2012 v 20:06 | Rosie |  Moje řečičky
Takže, Es mě uvrtala do "blogového letadla". A protože jsem jí slíbila odpověď, tady je.

Část 1, 11 maličkostí o mé maličkosti Usmívající se

1. Na fb jsem nikdy nebyla, ale co mám smartphone, je to pro mě neodolatelné vábení :)
2. Jsem velká Beatlesačka; i když jejich muziku už delší dobu pravidelně neposlouchám, jejich písničky mi vždycky zvednou náladu a vrátí mě do dětství - to jsem je poslouchala v jednom kuse a lezla tím svému okolí celkem dost na nervy :)
3. Miluju Cimrmany a jsem schopná celkem velkou část jejich repertoáru citovat. Takže pokud náhodou neporozumíte nějaké mé hlášce, je to pravděpodobně CImrman.
4. Jednou jsem měla na vysvědčení trojku z tělocviku (ostuda, vím Usmívající se )
5. Nesnáším matematiku a myslím, že je to oboustranné :D
6. Kopr a petržel považuju za plevel.
7. Čtu asi od 4 let a bez knih si nedovedu život představit. Knihy mi přinášejí radost, poučení, oddych, někdy adrenalin (Stephen King aj. horory v osobní anamnéze Usmívající se ). Jedna z mých "domácích" přezdívek byla tudíž knihomol :)
8. Mám slabost pro britské romantické komedie (např. Láska nebeská) a muzikály. Můj nejoblíbenější muzikál je u nás prakticky neznámý Godspell.
9. I když v duchu souhlasím s některými důvody pro vegetariánství, jsem moc velký masožravec na to, abych si maso dokázala odříct. Navíc si své setrvávání u masa umím lékařsky zdůvodnit, takže... :)
10. U psaní deníku jsem nevydržela víc, než pár dní, tudíž jsem na tuto formu sebevyjádření rezignovala :)
11. Jsem věřící evangelikální křesťanka.

Za druhé, odpovídám na Esiny otázky :)
 1. Co ti udělá radost při jízdě MHD? - Když jede včas a můžu si s klidným svědomím sednout :) A stejně jako Es - koukám po lidech co čtou knížku; když jsem jí četla taky, potěší mě to, když ne, přemýšlím, jestli by se mi taky líbila.
 2. Chtěla bys umět létat na drakovi? - No vidíš, o tom jsem nikdy nepřemýšlela :) Ale vzhledem k tomu, že výšky úplně nemusím...
 3. Splnil se ti nějaký sen nebo pracuješ na tom, aby sis nějaký splnila? - Jeden se mi splnil, když jsem se letos podívala do Izraele. Co se týče dalšího, no, občas něco napíšu, chodím na zpěv, ale jsem realista Mrkající I když bych jednou ráda vydala knížku, nebo - což byl můj dětský sen - byla zpěvačkou, jsem si tak na 99% jistá, že tyhle sny se mi nesplní... (Proč to 1%? No, člověk nikdy neví, ne?)
 4. Čteš knihu i víckrát, popřípadě sleduješ film víckrát a proč? - Když mě knížka opravdu zaujme, jsem schopná jí číst několikrát. To samé patří i o filmech. Většinou je to proto, že mi je při čtení/sledování dobře, že mi něco dává, pobaví mě, a podobně. Třeba Pýchu a předsudek čtu opakovaně kvůli krásné staroanglické atmosféře a vtipným dialogům a postřehům, Narnii kvůli krásným myšlenkám, Cimrmany sleduju... vážně to nevíte? :D
 5. Jaký druh čokolády máš ráda? - Mléčnou, mňam :)
 6. Raději bys žila (vím, že teď musíš, ale co naplat) v realitě, nebo ve svém vysněném světě - přestože bys věděla, že tam nic není reálné? - Hm, těžká otázka, přemýšlela jsem o tom při Matrixu; upřímně nevím, jak bych se rozhodla. Ale spíš v realitě...
 7. Byla jsi někdy v situaci, kdy jsi mohla přijít o život? - Několikrát, naposledy před necelým rokem, když jsem "ulovila" kance Peugeotem 206. Auto bylo na odpis, já vyvázla s pár drobnými modřinami od pásů.
 8. Uhodila jsi někdy někoho (koho, proč)? - No, mám mladšího bratra, takže... :D
 9. Tvoříš? - Bohužel, teď už moc už ne. Dřív jsem psala povídky, básničky (některé jsou na mém blogu), občas jsem něco nakreslila. Momentálně "jen" zpívám ve sboru.
 10. V co věříš? - V Boha. V to, že tenhle svět má nějaký smysl, směřování, a že vše dopadne dobře. V Boží lásku, která odpouští moje hříchy.
 11. Chtěla bys vidět tančit křečky sambu? - Páni, představuju si buclatý zadeček mého džungaráčka Adélky, jak se natřásá v jihoamerickém rytmu... :D
A nakonec 11 otázek pro Vendy, Basteru, Chucky (původně jsem sem chtěla zařadit i Caddy a Clarett, ale poslední dobou se na blogu moc nevyskytují Zamračený Ale pokud byste se chtěly taky zapojit, jste vítány Mrkající )
1. Simpsonovi, nebo Futurama?
2. Narnie, nebo Pán Prstenů?
3. Čteš raději napřed knížku, nebo se raději napřed podíváš na film, který byl podle ní natočený?
4. Co děláš při reklamách v TV? Přepínáš, vypínáš zvuk, jdeš si pro něco na zub?
5. Kdybys nedělala/nestudovala, to co děláš/studuješ, co by to bylo jiného?
6. Hraješ na nějaký hudební nástroj? (Nervy rodičů, sourozenců a jiných členů rodiny se nepočítají Usmívající se ). A pokud ne, chtěla bys to umět?
7. Co je Ti bližší, tvorba literární, hudební, nebo výtvarná?
8. Na jaké místo, nebo do jaké země by ses nejvíc chtěla podívat a proč?
9. Píšeš raději psace, nebo tiskace? Nebo počítačově? Usmívající se
10. Se kterou literární postavou by ses chtěla setkat a proč?
11. A se kterou raději ne? Usmívající se

Pravidla: Napište jedenáct zajímavostí o své maličkosti, zodpovězte mých jedenáct otázek a vymyslete dalších jedenáct otázek pro blogaře, kterým letadlo pošlete :)

Pěknou zábavu Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 10. listopadu 2012 v 20:25 | Reagovat

To je zajímavá hra!
Myslím, že se inspiruji. Ale poněvadž jsem dnes vyhodila výzvu o soutěži, do letadla bych nasedla až o pár dní později. Nevadí? 8-)
Máš zajímavé otázky, už se těším, až vudu vypracovávat odpovědi.
A vymýšlet další otázky pro další blogery. ;-)  :-)

2 Rosie Rosie | Web | 10. listopadu 2012 v 20:31 | Reagovat

Žádný problém, já jsem taky psala až později ;) Rozhodně díky za účast a těším se na Tvoje odpovědi i otázky :)

3 chuckyna chuckyna | E-mail | Web | 11. listopadu 2012 v 10:44 | Reagovat

Jasná páka, zapojim se taky, i když teď nemam páru, co tam vymyslim za otázky :D
A v těch zajímavostech máme dost podobnýho :D Taky jsem měla trojku z těláku - protože jsem tam nechodila a měla jsem na výběr mezi neklasifikací a tímhle :D Dál nemůžu nesouhlasit s matikou, koprem, Beatles, knížkama a vegetariánstvím :D

4 Bastera Bastera | Web | 13. listopadu 2012 v 11:08 | Reagovat

Děkuji za označení, určitě se zúčastním, teď ležím doma s angínou, tak budu mít snad trošku času až se vzchopím :) Jinak, přesně my Cimmrmanovci máme občas hlášky a každý kouká a nestíhá, viď? :D Tančit křečka sambu bože můj :D

5 ladyesik ladyesik | 17. listopadu 2012 v 19:19 | Reagovat

Děkuji za odpovědi :)) ... Pýcha a předsudek, to čte ségra xkrát, jako vše od Austenové.

6 Vendy Vendy | Web | 25. listopadu 2012 v 21:28 | Reagovat

Jinak, když jsem četla tvých jedenáct napráskaných zajímavostí o sobě, tak zjišťuju, že máme hodně společného. Přinejmenším Beatles, Cimrmany (i když nejsem zapálená natolik, abych si je permanentně pouštěla, ráda si je poslechnu čas od času), knížky, které mě taky provázejí od dětství, nepřítomnost na fejsbuku, slabost pro romantické filmy (i když nemusí být jen briské, můžou být z celého světa).
A maso taky ráda! ;-)  :-)  :-)

7 Lúx Lúx | Web | 1. prosince 2012 v 13:50 | Reagovat

11 fakt o sobě máme společný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama