Právě čtu: Muminí moudra
Sleduju: Urban Legends (YouTube)
Poslouchám: směs gospelů

Asterix a Obelix ve službách jejího Veličenstva

11. listopadu 2012 v 21:11 | Rosie |  Filmy
Dnes jsem v rámci "neděle za 50" navštívila 2 filmy, a to Asterix a Obelix ve službách jejího Veličenstva a horor Sinister. Vskutku pestrý program :) Jako první bych vám ráda napsala o galské dvojce A+O.

Po dost mizerné trojce Asterix a Olympijské hry a dost mizerných recenzích filmu na csfd.cz jsem byla rozhodnutá, že na čtyřku fakt nepůjdu. Kreslený film Asterix v Británii totiž patři mezi mé oblíbené asterixovské a tudíž jsem si nechtěla pokazit dojem. Ale 50 kč za lístek je poměrně silný argument Mrkající A protože film Sinister, na který jsem chtěla jít především, hráli až v 15 hod a na Bonda jsem nechtěla, padla holt volba na odbojné Galy Usmívající se A předem musím říct, že film předčil moje očekávání.
Už úvodní titulky, které upomínají na bondovky (on taky název filmu je převzat z bondovky) byly milé překvapení. Zápletka sama je vcelku prosté. Poté, co Julius Caesar dobyl mimo jiné celou Germánii, Galii (ok, téměř celou Galii) a kdeco jiné v Evropě kontinentální, rohodl se provést invazi do Británie a přinést tamním necivilizovaným divochům výhody západní civilizace. Mimochodem, při některých Caesarových projevech si člověk nemohl vzpomenout na jistou světovou velmoc, která má cukání dělat něco dost podobného... Se lstivostí sobě vlastní Caesar útočí zásadně po páté hodině, kdy se vše zastaví a Britové popíjejí svůj oblíbený nápoj - horkou vodu, občas s kapkou mléka. Britové jsou sice udatní bojovníci, nicméně zdá se, že římské armádě nevydrží odolávat věčně. A tak se královna rozhodne vyslat bojovníka Jaksitakse, aby z jediné galské vesnice, která římanům odolala, přivezl pomoc - Asterixe, Obelixe a kouzelný lektvar. Galové mají zatím na návštěvě náčelníkova synovce, hejska z velkoměsta, který se má pod jejich vedením stát mužem. V rámci této výchovi jej proto vezmou do Británie s sebou. Cestou navíc naberou černého pasažéra, ilegálního imiganta z Indie Škrabopisa, který má s sebou tamní rostlinku, aby se mu méně stýskalo po domově. Mezitím se Caesar, jemuž hrozí audit a omezení výdajů, rozhodne z tajných fondů najmout normanské válečníky, aby mu ve válce pomohli. Ti souhlasí, zlákáni tím, že možná konečně poznají jim dosud neznámý strach, který podle jejich legend umožní létat.
Abych to zkrátila, dojde ke střetu kultur i jídelníčků (můj oblíbený kanec v mátové omáčce Smějící se ), Galové se přiučí něco z britské uhlazenosti, Britové zase z galské otevřenosti a navíc zásluhou Škrabopise objeví nový národní nápoj, Římani dostanou na frak, Normané se (možná) naučí létat...
Zkrátka, A+O ve službách jejího Veličenstva předčil moje očekávání. Respektive, moc jsem od filmu nečekala, ale nakonec jsem se výborně bavila. Rozhodně lepší, než Olympijské hry. Opravdu nechápu ty špatné ohlasy, vždyť ani ten dabing nebyl tak hrozný, mně tedy nevadil vůbec. Kdyby vedle mě nesedila celá řada puberťaček, které se buď hihňaly, nebo si celkem hlasitě povídaly, bylo by to ideální Mrkající Za mě ****


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Caddy Caddy | Web | 13. listopadu 2012 v 19:13 | Reagovat

Ty jo, popsala jsi to lákavě, pro oba galské hrdiny mám slabost, ten film musím vidět!!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama