Právě čtu: Muminí moudra
Sleduju: Urban Legends (YouTube)
Poslouchám: směs gospelů

Remember me (2010)

26. listopadu 2011 v 12:59 | Rosie |  Filmy
Pokud nejste fanoušky filmů podle knih Stephenie Meyerové (pro ty, kteří opravdu neznají - Stmívání J ), potažmo Roberta Pattinsona, pravděpodobně jste tenhle film ani nezaregistrovali. Jsem na tom stejně - o Remember me (česky Nezapomeň na mě) vím jen proto, že sleduju dění kolem filmů Twilight sagy. Zpočátku jsem se k tomuto filmu stavěla značně skepticky a ani jsem na něj nechtěla jít do kina. Celkem mě ale zaujal popis děje, a tak jsem si řekla, že by to nemuselo být tak špatné. Trailery, fota apod. mě ale zanechávaly chladnými, tudíž jsem do kina šla prakticky nedotčená.
Film začíná scénou v metru, kdy je mladá žena před očima své dcerky Ally okradena a následně zastřelena neznámými lupiči. Tahle scéna podle mě byla opravdu drásavá - víte, že se něco strašného stane, ale nevíte co. Na místo činu dorazí manžel té ženy - policista Neil Craig. Střih, jsme o deset let později. Mladík Tyler žije ukázkovým bohémským životem. Svým šarmem dokáže okouzlit (a dostat do postele) jakoukoliv dívku, bydlí v zanedbaném bytě s patřičně praštěným spolubydlícím Aidanem a naprosto pohrdá svým bohatým otcem. Zároveň ale pečuje o mladší sestru, kterou podle jeho názoru jejich otec zanedbává a která je ve škole vystavená šikaně. Také v sobě nese velké trauma - jeho starší bratr totiž spáchal sebevraždu.
Jednoho večera se na ulici připletou ke rvačce a Tyler se následně dostane do potyčky se zasahujícím policistou - kterým není nikdo jiný, než Craig. Tyler a jeho spolubydlící skončí ve vězení. Když se dostanou ven, Aidan náhodou zjistí, že chodí na stejnou školu, jako dcera policisty, který je zatkl. Přemluví Tylera, aby Ally sbalil, zlomil jí srdce a oni se tak pomstili. Tyler jen neochotně souhlasí, ale sbalit Ally není tak jednoduché. Postupně v sobě najdou zalíbení, a od té chvíle divák jen čeká, kdy vše praskne, zvlášť, když se Ally po zuřivé hádce s otcem přestěhuje k Tylerovi.
Když se prozradí, jak to bylo se seznámením Tylera a Ally, Ally se pochopitelně naštve a Tylera opustí. A pochopitelně, protože se do ní Tyler hned ze začátku zamiloval, patřičně trpí ;) Dobrý kamarád Aidan jí však přemluví, aby mu ještě dala šanci. Naštěstí, není to takové to bleskové odpuštění, oba dva mladí lidé se spolu znovu sbližují jen pomalu. Do života všech ale zasáhne nečekaná tragédie. A jako u začátku - člověk už nějakou chvíli tuší, že se k něčemu schyluje, přesto je to celkem šok. Byla jsem příjemně překvapená, že na americký film to zase nebylo tak násilně slzopudné; vzhledem k tématu to mohlo být o mnoho horší.
Jen krátce k hercům. Dokonalý je Pierce Brosnan jako Tylerův otec - takového slizouna aby svět pohledal J Skvělá je i malá Ruby Jerins v roli Tylerovy sestry Caroline. Robert Pattinson ještě má co dohánět. Sice není tak prkenný, jako v Twilight, ale podle mě místy dost přehrává. Občas mi připomínal Jamese Deana ve filmu Na východ od ráje. (A nemyslím to jako pochvalu, ten film se mi kvůli tomu moc nelíbil). (Předem upozorňuju, že následující věta nemá s recenzováním moc společného J). Skoro se to stydím napsat, ale - jakkoliv se mi kouření příčí, musím uznat, že Robert s cigaretou vypadá velice dekorativně. Přidejte jeho úsměv a člověk i chápe ty davy pubertálních fanynek.
Tenhle film se vám dostane pod kůži. (I když, asi jak komu - na projekci se v jednu chvíli z vedlejší řady začalo ozývat chrápání... :) ) Je opravdu silný, skoro by se dalo říct nic pro slabší povahy. Není to tak úplně romantika, spíš drama lehce ochucené milostným příběhem.

Moje hodnocení: ***1/2 a ty čtyři to nejsou jen o fousek :)

Trailer k filmu - bohužel, lepší s cz titulky jsem nenašla...
(4/2010)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama