Právě čtu: Muminí moudra
Sleduju: Urban Legends (YouTube)
Poslouchám: směs gospelů

Letopisy Narnie - Princ Kaspian

23. listopadu 2011 v 10:41 | Rosie |  Filmy
Kdesi kdysi zazněl dotaz, proč mě tento film zase tak nezaujal, a proto jsem se tehdy rozhodla napsat o něm pár svých dojmů a tak vůbec :)
Děj se odehrává rok poté, co se sourozenci Pevensiovi vrátili z Narnie. Stýská se jim nejen po Narnii a Aslanovi, ale i po tom, že byli dospělí. Jenže zatímco v našem světě uplynul pouze rok, v Narnii už několik staletí. Z králů a královen jsou jen legendy, kouzelní tvorové se ocitli ve stejné kategorii . Narnii vládnou Telmařané, národ, který ji brzy po zmizení Pevensiových ovládl a "staronarniany" zatlačil do podzemí. Král Kaspian IX. zemřel, jeho syn je ještě mladý, a tak místo něj vládne princův krutý strýc Miraz. Jenže když se Mirazovi narodí syn, je Kaspianův život v ohrožení - to Miraz totiž stojí za smrtí svého bratra a nezastaví se na své cestě za mocí před ničím - a proto princ utíká z královského hradu. Na útěku v nebezpečí zatroubí na kouzelný roh královny Zuzany a přivolá tak Pevensiovi zpět do Narnie. Spolu s nimi a staronarniany se rozhodne svrhnout samozvaného krále Miraze a vrátit Narnii jejím právoplatným obyvatelům.
Co se mi na filmu líbilo, byly herecké výkony. Nejvíc se mi asi líbil Skandar Keynes jako Edmund. Výborný byl myšák Rípčíp - moje oblíbená postava. Těšila jsem se na něj a rozhodně mě nezklamal. Aslan se také povedl. Triky vůbec nebyly špatné - třeba bůh řeky se mi líbil moc. Co mi však vadilo bylo, že se scénář místy opravdu hodně odchyloval od předlohy - což je pro mě vždy mínus :) Nejvýraznější odchylky byly např.: Hádky Petra s Kaspianem. V knize byli naopak přátelé, Kaspian uznával Petrovu autoritu a Petr naopak bral Kaspiana jako právoplatného krále Narnie, kterému přišli na pomoc. Útok na královský hrad - podle mého názoru zbytečné. Polibek Zuzany a Kaspiana - proč, proboha?! :) To jsou věci, které mi vadily nejvíc. Celkem bych filmu dala tak *** (tj. 60%). Možná bych i půlhvězdičku přidala, a to za píseň The Call od Reginy Spector. Ano, přiznávám, nakonec i ta slzička ukápla :)

(3/2010)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chuckyna chuckyna | Web | 23. listopadu 2011 v 11:02 | Reagovat

Aloha, tady mas odkaz na ty Hladový hry: http://leteckaposta.cz/559638903

Jak už jsem ti kdysi psala, Letopisy Narnie mě fakt moc nechytli. První díl jsem dočetla až letos a kupovala jsem ho fakt hodně hodně dávno.. Na můj vkus je to asi moc dětsky psané, nebo nevím, jak to mám říct. Tak naivně.. A k filmům jsem se prostě ještě nedostala, i když ukázky vypadají docela velkolepě.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama