Právě čtu: Muminí moudra
Sleduju: Urban Legends (YouTube)
Poslouchám: směs gospelů

Jak to bylo s Agátkou I.

19. listopadu 2011 v 18:34 | Rosie |  Můj křečík
Tohle jsou články, které jsem o Agátce psala na starý sblog.

08.09.2008
Jak se ke mně Agátka dostala
Svému džungarskému křečíkovi - slečně jménem Agáta - občas říkám Danajský dar. Já sama bych si totiž vzhledem ke svým četným alergiím domácí zviřátko nekoupila. Letos v březnu mě ale kolegyně překvapila krabicí, ze které se ozývalo celkem charakteristické škrábání. Tarantule to naštěstí nebyla, a tak se u mě zabydlela malá šedivá kulička chlupů :)
Agátka je vlastně dvakrát darovaná - ona kolegyně ji totiž dostala od kamarádky. Ale protože vlastní divokého lovce rasy Jack Russel teriér, raději křečíka poslal do bezpečí - t.j. mě :) (Pozn. - Jack Russel teriér, to je taková malá potvůrka s bílou hrubou srstí a neuvěřitelnou zásobou energie). Při jejich první návštěvě u mě a Agáty jsem opravdu musela uznat, že by jejich soužití nedělalo dobrotu, a že jsem tedy vlastně zachránila život, byť ne lidský :)

23.05.2009
Co provádí
Můj milovaný křečík má 2 výrazné vlastnosti - je potencionální sebevrah, a taky pěkná exhibicionistka :) Vysvětlím :)
Ve svém akvárku má mimo jiné domeček - prolézačku, ve kterém (či spíše pod kterým) spí. Vypadá trochu jako myslivecký posed. Její oblíbenou zábavou je šmejdění a prolézání jeho otvory. Mimo jiné. Jednou, už jsem zhasla, slyším jakési podivné zvuky, které jsem od Agátky ještě neslyšela. Nějaké klepání... Tak jsem rozsvítila, a co nevidím: Agáta si vylezla na vrchol prolézačky, chvilku se rozmýšlela, a pak skočila proti sklu. Tohle několikrát opakovala. Nevím, co jí to napadlao, ale myslím,že od té doby jsem jí u toho už nepřistihla :)
Zato se několikrát pokusila o sebevraždu pádem z výšky - z křesla, ze stolku, z mé paže či nohy... Nutno říct, že s věkem moudří a velmi často si počká, až zpanikařím a nastavím jí dlaň, aby nespadla.
Exhibiconista je však pořád. Rok a půl jsem dojížděla přes půl republiky a občas jsem si Agátku musela vzít s sebou k rodičům, aby nezůstala dlouho sama. Vozím jí v plastové přepravce. Cestou k vlaku či autobusu je čilá a nechá se obdivovat :) V okamžiku, kdy jsem nasedla a dopravní prostředek se rozjel, Agi zalezla do úkrytu a spala celou cestu, navzdory různícímu se řidičskému umění a stavu trati/vozovky. A opět. Stačilo vystoupit a Agátka se slastně protáhla a jala se okouzlovat obyvatele hlavního města. Při přestupu se celá situace samozřejmě opakovala :)
Její exhibicionismus se potvrdil, když k nám nedávno zavítal bratranec s manželkou, kteří mého křečíka ještě neviděli. Samozřejmě jsem se musela pochlubit :) i když jsem je varovala, že přes den spí a máločím se nechá vyrušit. Hm. Jen bratránkova manželka nad akvárkem promluvila, Agátka zavětřila nového obdivovatele a začala ukazovat, jak je roztomilá. S patřičnou odezvou, pochopitelně :)
Zkrátka, Agátka je moje zlatíčko :)))
No, a jaké vlastnosti má vaše zviřátko? :)

23.08.2009
První fotky :)
agtatryskomy.jpg
Moje tryskomyš :)

agtasesnaspadnoutdozrn.jpg
Snaží se spadnout do zrní :)

agtkaspink.jpg
A spí - obvyklá činnost :)

28.10.2009
Pořád něco extra :)
Ta moje potvora prostě musí dělat všechno jinak :) Když jsem jí dostala, koupila jsem si odbornou literaturu, abych si něco o křečících nastudovala. V té chytré knížce jsem si mimo jiné přečetla, že křečci si v domečku dělají sklad potravy a taky že mají jeden roh, kam chodí na záchod. A co myslíte? "Na stranu" chodí do rohu, kde má domeček a zrní si skladuje v tom protilehlém :) Rozhodně se s ní nenudím :)

agifullfrontal8.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama