Právě čtu: Muminí moudra
Sleduju: Urban Legends (YouTube)
Poslouchám: směs gospelů

Itazura na Kiss

21. listopadu 2011 v 14:52 | Rosie |  Filmy
Na tohle anime mě přivedla webmiss z zoey.hanson.blog. Nikdy bych nevěřila, že se mi zalíbí příběh evidentně určený slečnám kolem 16ti let, ale dostal mě. A pořádně.
Název v angličtině znamená Mischievous Kiss (něco jako Zlomyslný polibek), existuje i jeho hraná verze It started with a kiss (Začalo to polibkem), ale na tu fakt nemám nervy :)
Ještě poznámka - v Japonsku se píše první příjmení, tudíž dívka se jmenuje Kotoko. Hlavnímu hrdinovi skoro pořád říkají příjmením (Irie), takže jsem v tom taky pokračovala.
Hlavní hrdinkou je Aihara Kotoko, žákyně střední školy. Od prvního ročníku je zamilovaná do Irie Naokiho. Dost beznadějně - zatímco on navštěvuje třídu nejlepších žáku, je chytrý, úspěšný a pohledný, ona chodí do třídy nejhorší a zkazí, na co sáhne. V posledním ročníku se ale odhodlá a napíše mu dopis, ve kterém mu vyznává svoje city. Irie ale dopis přede všemi odmítne a Kotoko velice urazí. Aby toho nebylo málo, ještě ten večer spadne dům, ve kterém Kotoko bydlí se svým otcem, a tak se musejí přestěhovat k otcovu nejlepšímu příteli ze školy. Což pochopitelně není nikdo jiný, než pan Irie. Paní Irie je nadšená, že má konečně dceru, otcové jsou rádi, že se znovu potkali. Naproti tomu Naoki a jeho mladší bratr Yuuki jsou patřičně otrávení a Kotoko taky není úplně odvázaná. Další děj vám už vyprávět nebudu, jen dodám, že seriál má 25 epizod, které popisují jejich vztah v průběhu cca 10ti let.
V seriálu je spousta situací, kdy se budete smát jako blázen, ale čas od času i setřete slzu (ano, taky jsem slzela ;) ) Místy jsem jen nemohla pochopit, proč Kotoko stále Irieho miluje, když se k ní chová opravdu strašně, ale ke konci má velice světlé chvilky :) Pořád mi jeho povaha někoho připomínala, a řekla bych, že se podobá panu Darcymu z Pýchy a předsudku. Tím, jak je chladný, povýšený, nepřístupný, ale nakonec se (jak jinak) díky lasce změní.
Bohužel, v češtině seriál není, ale pokud trochu ovládáte angličtinu, můžete ho online sledovat zde: http://www.anilinkz.com/itazura-na-kiss/, případně to lze najít na megavideu či na ulozto.cz. Myslím, že se na tento seriál kouknu znovu, opravdu se mi líbil.

Několik obrázků:


(Druhá fotka je paní Irie - pořád je šmíruje, dělá fotky a snaží se je dát dohromady. U jejích scén jsem se smála snad nejvíc.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama