Právě čtu: Muminí moudra
Sleduju: Urban Legends (YouTube)
Poslouchám: směs gospelů

Harry Potter a princ dvojí krve (2009)

25. listopadu 2011 v 12:43 |  Filmy
Na šestý díl Harryho jsem se samozřejmě těšila. Sice ne tak nedočkavě, a to díky půl roku strávenému se ságou Stmívání, ale přesto J Trailery byly úžasné, dobrodružně vyhlížející, takže když jsem se trochu probrala z omámení Edwardem Cullenem J, začala jsem odpočítávat dny do premiéry. Bylo to zklamané očekávání?
Začátek je slibný - Harry sedí v kavárně v metru, čte si Denního věštce (zákon o utajení elegantně přehlíží nejen on, ale i Ministerstvo kouzel J ) a flirtuje s pohlednou servírkou. Vyhlídku na rande mu překazí ředitel Brumbál, který ho napřed vezme s sebou, aby přesvědčili k návratu do profesorského sboru jeho starého známého, a pak ho šupem vyšle k Weasleyovým. I méně vnímavého diváka by přitom praštilo do očí, kam směřuje nevyhnutelné párování.
Na nákupech na Příčné ulici Harry zjistí, že Draco Malfoy, jeho úhlavní nepřítel, něco chystá a veškeré úsilí v následujícím školním roce věnuje odhalení jeho plánů. Zdá se, že je do nich zapletený další Harryho protivník, profesor Snape, ale všichni ostatní mu tohle podezření vymlouvají.
Velkou roli hraje odrbaná učebnice lektvarů, patřícímu titulnímu tajemnému Princi dvojí krve, jehož poznámky k "receptům" z Harryho udělají hvězdu předmětu. Ten již nevyučuje Snape ale právě Brumbálův přítel, požitkářský Horacio Křiklan.
Oproti Fénixovu řádu, kde nutné škrty a změny přispívaly k plynulosti a spádu děje, je šestka značně okleštěná. Scénář se soustředí na teenagerovské problémy s hormony, v čemž někdy dost tlačí na pilu. Navíc, kniha je o odkrývání tajemství Voldemortova dětství a mládí, zatímco film tuto stránku upozaďuje a zvýrazňuje právě milostné trable hlavních hrdinů.
Tradičně vtipný Ron (Rupert Grint) - no dobře, je nepřekonatelný J - a jeho avantýra s Levandulí Brownovou nemá chybu. Mimochodem, mám dojem, že v knížce je Levandule černoška, ale nechci šťourat zase moc J Ve společných scénách s Harrym je bohužel hodně vidět, jaké je Daniel Radcliff, s prominutím, dřevo. Zatímco Rupert Grint i Emma Watson (Hermiona Grangerová) herecky zrají film od filmu, Daniel nijak moc nepostupuje. Navíc pomsta kadeřníka, kterou mu vyrobili na hlavě, volá po dávivých dortíčcích bratří Weasleyů J Ti si na Příčné ulici otevřeli obchod se žertovnými předměty a na rozdíl od ostatních obchodníku se jim daří nadmíru dobře. Opět úžasné herecké výkony.
Celý film jsem si nicméně říkala "kdy už se něco začne dít?". Dramatická scéna v jeskyni pod útesy je opravdu dramatická, i v knížce je hodně drásavá, takže jsem se jí v kině docela obávala. Ve srovnání s ní je pak bitva v Bradavicích hodně slabý odvar, a konec celého filmu přinejmenším rozpačitý.
Takže jak si odpovědět na otázku z úvodu? Na jednu stranu si říkám, že je to Harry, což už samo o sobě dává recenzentovi - fanouškovi určitý základ pro hodnocení J Také, nemohla jsem čekat, že film překoná kvality Cuaronova Vězně z Azkabanu. Moje očekávání film naplnil tak napůl. Vyloženě nezklamal, ale ani vyloženě nenadchl. No, možná, až ho uvidím poněkolikáté… Kdo ví :)
Moje hodnocení: ***1/2, pokud jste hodně hodně velkými fanoušky, půl až celou hvězdičku si přidejte J
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama