Právě čtu: Muminí moudra
Sleduju: Urban Legends (YouTube)
Poslouchám: směs gospelů

Cesta do fantazie, Zámek v oblacích

22. listopadu 2011 v 16:43 | Rosie |  Filmy
Oba tyhle filmy vytvořil japonský režisér Hayao Myiazaki. První jsem viděla Cestu do fantazie (je také starší) a absolutně mě uchvátila. Viděla jsem jí už několikrát a pokaždé, když skončí, cítím zároveň smutek a zároveň se musím usmívat. Právem tenhle film dostal Oskara za nejlepší animovaý film (tuším v r. 2003). Film vypráví o holčičce Chihiro (mimochodem celkem spratek :) ), která se s rodiči stěhuje do nového města. Cestou ale zabloudí a tunelem se dostanou na podivné místo, vyhlížející jak zábavní park. Jsou to ale lázně, kam chodí různí bohové (a že jich v Japonsku mají :) ). Rodiče Chihiro se za trest, že snědli jídlo určené bohům promění v prasata a ona je musí zachránit. Vstoupí proto do služby k čarodějnici Jubabě, "vedoucí" celých těch lázní, která ovládá své poddané tak, že jim ukradne jméno. Samozřejmě se do toho zaplete láska a Jubabino hodné dvojče :) Pokud jste ještě neviděli stoprocentně doporučuju!
"Hlavní téma" (piano verze)

Ústřední píseň - Itsumo Nando Demo - Always with me - Navždy se mnou


Zámek v oblacích je zase příběh ze světa podobného viktoriánské Anglii. Vypráví o mladé kloboučnici Sophii, kterou zlá čarodějnice zakleje do stařeny a navíc jí kouzlem zabrání o svém zakletí někomu říct. Sophie odejde z domova a začne pracovat jako hospodyně u tajemného (a mladého a krásného - a sebestředného ;) ) čaroděje Howla. Ten jí zachránil před poskoky té zlé čarodějnice a tím jí právě proti Sophii poštval. Ta se do něj zamiluje (myslím Sophie ;) ). Jenže mu kvůli kouzlu nemůže říct kdo je... Můj favorit v tomhle filmu je duch ohně Kalcifer :) Zámek v oblacích se mi líbil snad ještě víc, než Cesta do fantazie - a to je co říct :)

US trailer zde

U obou filmů vřele doporučuji původní znění s titulky :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clarett Clarett | Web | 22. listopadu 2011 v 19:39 | Reagovat

Cestu do fantazie jsem asi viděla, ještě jako hodně maličká, ale zanechalo to ve mě dojem opravdové uvolněnosti v představách... víc si nepamatuju.

Zato Zámek v oblacích jsem na doporučení spousty lidí viděla docela nedávno (někdy v září) a zařadil se ihned mezi filmy, na které se chci podívat znova. Má to atmosféru, výborný příběh, postavy... nadchl mě anglický dabing (nu, v originále jsem to přecejen nesehnala), který byl výborně zpracovaný. Kalcifer sice působil mírně disneyovským dojmem, ale i tady to ten dabing docela zachraňoval. A nemůžu zapomenout na ten smysl pro humor, dost zvláštní a jemný, který ten příběh provázel... Bylo to velmi neamerické a velmi sympatické. :-)
Díky za připomenutí!

2 Vendy Vendy | Web | 23. listopadu 2011 v 14:51 | Reagovat

Napsala jsi to skvěle - oba tyto filmy znám a souhlasím s každým tvým slovem!
Zámek v oblacích mě však moc neupoutal - nevím proč, je to nádherná animace a k tomu kouzelná hudba. Možná jsem to nesledovala dost pozorně, ale protože film mám nahraný, můžu to zopáknout.
A Cesta do fantazie... ano, ta je opravdu cestou do fantazie. Tento film mě naopak chytl hned při prvním shlédnutí. I když jsem byla překvapena, čekala jsem něco jiného, tenhle japonský styl je naprosto odlišný od přímočarých příběhů Disneyho a Pixarů...
Ale učaroval mi, u milionu japonských bohů, učaroval mi.
Ta holčička byla možná trochu rozmazlená, ale moc jsem s ní soucítila v okamžiku, kdy zjistila, že její rodiče jsou přeměněni v něco hrozného, ona je sama a opuštěná v neznámém světě a navíc se začíná ztrácet (průhlednět)... Zaujala mě i rozporuplná postavička chlapce jménem Haku. A celý ten zakletý svět...
Stejně tak chci pochválit i animaci a především skvělou hudbu. 8-)

3 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 23. listopadu 2011 v 17:34 | Reagovat

Zámek v Oblacích mám ráda... Howl je vážně bezkonkurenční :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama