Právě čtu: Muminí moudra
Sleduju: Urban Legends (YouTube)
Poslouchám: směs gospelů

Adventní kalendáře

28. listopadu 2011 v 18:33 | Rosie |  Advent a Vánoce
Prvního prosince se "klasicky" otevírá první okénko v adventním kalendáři. Děti (a nejen ty) tak mohou ještě názorněji odpočítávat dny do Štědrého dne. V obchodech je spoustu kalendářů. Klasických "skromných" okénkových (mňam, ta skvělá mléčná čokoláda Usmívající se ), ty luxusnější a větší, nebo třeba dokonce s malými hračkami. U dospělých jsou oblíbené i kalendáře čajové (už několik let se chystám, že si jeden takový pořídím...) . Kalendář si ale můžete vyrobit i sami. Pokud už třeba máte rodinu, věřte, že vaše děti na takovéto tvoření budou jednou moc rády vzpomínat. Pokud byste si tedy raději kalendář vyrobili sami, máte nejvyšší čas :) Tady je několik nápadů.

Když jsme byli malí, máma nám dělala kalendář ze skořápek vlašských ořechů. Ořechy se musí louskat opatrně, aby zbyly nepoškozené poloviny. Do prázdné skořápky se pak dá nějaká sladkost (raději něco v obalu) a skořápka se slepí vteřinovým lepidlem. Předtím ale do vrcholu skořápky vložíme kousek špejle nebo sirky, za kterou potom oříšek uvážeme. Sladkost na Štědrý den pak máma balila tajně, abychom překvapení měli i v kalendáři.
Pokud se vám nechce louskat ořechy, stačí sladkosti zabalit do barevného papíru, případně si vyrobit malé papírové či látkové pytlíčky. Ty se pak zavěsí na provázek nebo na tyčku. Nám vždy visel tenhle "hand made" kalendář na lustru, ale to vždy není technicky možné.
Další možnost jsou krabičky od sirek - ať už "jen" nabarvené a naskládané na sebe a slepené, nebo uspořádané třeba do tvaru stromku. Doporučuju zase balené bonbóny - sirky smrdí ;)
Ten kdo ovládá umění šití, si může udělat adventní kapsář, kam se (podle toho, jaké si vyberete rozměry) mohou dát i objemnější překvapení. Samozřejmě to nemusí být jen bonbóny, ale i jiné drobnosti, hračky. nebo třeba různé čaje s příchutí. Navíc vám takový kalendář vydrží i několik let (samozřejmě až na náplň Mrkající )

Zkrátka fantazii se meze nekladou. Dobře se bavte :)

PS: Pěkné nápady najdete například zde

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evča Evča | Web | 28. listopadu 2011 v 19:18 | Reagovat

Nebo si každý den přečíst kousek pohádky od Laisy :-)
My už doma kalendáře nemáme, taky babičkám vadilo, že jsou všude Santové :-D a nedal se sehnat žádný s Betlémem... Ale mamka nám dělávala látkové pytlíčky zavěšené na okně, ale vybavuju si to jenom hodně mlhavě...Asi v nich byly bonbony a papírky, na kterých bylo něco napsané, ale co, to už nevím...

2 Vendy Vendy | Web | 30. listopadu 2011 v 23:40 | Reagovat

Hernajs, já si vážně musím na tebe udělat čas a pořádně to tady prolézt... ty ses rozjela jak rychlík!
(To je dobře, samozřejmě, ne abys přestala psát...) 8-)

3 Babunka Babunka | Web | 3. prosince 2011 v 21:08 | Reagovat

My měly vždy pouhopouze čokoládové a dostáváme je se sestrou dodnes, i když jí je 20 a mně 17. Dostáváme je k mikulášské nadílce, takže potom doslupnout ty předešlé čokoládičky je největší odměna :)

4 chuckyna chuckyna | Web | 16. prosince 2011 v 9:26 | Reagovat

jéé, adventní kalendáře :) já tak miluju tu čokoládu v nich.
Dobře, popíšu ti, jak u mě chodí kalendářová záležitost :D Dostanu kalendář, oči mi svítí jako maniakovi, trhám obal, zahazuju bůhví kam za sebe, otevírám všechny okýnka kalendáře a cpu si čokoládu do pusy :D Za svůj život se mi ještě nestalo, aby tam ta čokoláda vydržela dýl, jak dva dny. /ach ta slabá vůle/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama